Start Aktualności Remont autostrady A4. Kierowcy muszą przygotować się na korki

Remont autostrady A4. Kierowcy muszą przygotować się na korki

przez Nysa Hot

Rusza remont jezdni północnej autostrady A4 – w kierunku Wrocławia. Kierowcy muszą przygotować się na korki i zmianę organizacji ruchu. Zakończenie prac planowane jest na listopad.

W sobotę 8 sierpnia rozpocznie się remont północnej jezdni autostrady A4 (w kierunku Wrocławia), pomiędzy węzłami Krapkowice i Kędzierzyn-Koźle. Trwa wprowadzanie tymczasowej organizacji ruchu w związku z tą inwestycją. Remont będzie prowadzony na 12-kilometrowym odcinku drogi. W czasie modernizacji jezdnia będzie całkowicie zamknięta, a ruch będzie poprowadzony dwukierunkowo jezdnią południową w kierunku Katowic. Dla zapewnienia bezpieczeństwa, do oddzielenia przeciwnych kierunków ruchu, zastosowane zostaną bariery separacyjne.

– W kierunku Wrocławia będzie cały czas utrzymany przekrój dwupasmowy. Natomiast w kierunku Katowic w pierwszym etapie na odcinku około 3 kilometrów będzie jeden pas, a na pozostałym odcinku będą dwa pasy ruchu – informuje w wywiadzie dla Radia Doxa Rafał Pydych, dyrektor opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Drogowcy spodziewają się, że podczas prac, na autostradzie będą tworzyć się zatory. Dlatego remont ma być prowadzony etapami.

– Na odcinkach dojazdowych do odcinka prowadzonych robót oraz na całej długości remontowanego odcinka jezdni południowej w pasie rozdziału w odstępach 1 km będzie wystawiona woda dla podróżnych – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Podczas trwania części robót zamknięty zostanie MOP Wysoka, natomiast wjazd i wyjazd z MOP-u Góra Św. Anny zostanie utrzymany. Wartość inwestycji to około 26 mln zł brutto. Jej wykonawcą jest ADAC LEWAR Sp. z o.o. Remont jest realizowany w formule „zaprojektuj i wyremontuj”, co oznacza że w pierwszej kolejności wykonawca opracował projekt remontu autostrady, a teraz na jego podstawie przystępuje do robót w terenie.

Oprócz wymiany warstwy wiążącej i ścieralnej nawierzchni, zostanie również przeprowadzony remont odwodnienia oraz wymiana betonowych barier. Remont ma potrwać do listopada.

Foto: GDDKiA Opole

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź