Start Hot Remont dawnej rzeźni. Co tam teraz będzie?

Remont dawnej rzeźni. Co tam teraz będzie?

przez Nysa Hot

Jedno z najbrzydszych miejsc w Nysie zmieni całkowicie swoje oblicze za sprawą firmy Adamietz ze Strzelec Opolskich. Ruszyła już modernizacja obiektu. W tym roku przebudowa obejmuje wschodnią część kompleksu, czyli tę od strony torów. 

Inwestycja nie będzie łatwa ze względu na zły stan techniczny, a także ścisłe wymogi konserwatora zabytków.

W wyremontowanym kompleksie mają powstać hotel (inwestor prowadzi już kilka hoteli w tym Hotel Hugo w Kędzierzynie – Koźlu), centrum konferencyjne, browar, a także restauracja, w której mamy zjeść m.in. tradycyjne dania kuchni śląskiej. 

– Firma Adamietz jest obecna w Nysie od kilku lat. ADAMIETZ zbudował Galerię Dekada i obecnie buduje część dróg na byłym poligonie. Bardzo dziękuję szefowi Firmy Adamietz, Panu Rajmundowi i jego ludziom za inwestowanie w Nysie – mówi Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy.

Rzeźnia została zbudowana w 1891 roku. Prowadzono tam działalność do 2008 roku. Od tego czasu budynek z każdym rokiem niszczał. A w ostatnich latach było o nim głośno głównie za sprawą wybuchających tam często pożarów. W 2014 roku kupił go nyski przedsiębiorca, jednak już po roku ogłosił upadłość. Wszystkie budynki znajdujące się na terenie rzeźni są w kiepskim stanie technicznym. Cały obiekt podlega ochronie konserwatora zabytków.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź