Start Aktualności Remontujesz dom w Nysie? Mamy dobre informacje

Remontujesz dom w Nysie? Mamy dobre informacje

przez Nysa Hot

Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej rajcowie zwiększyli limit dla wywozu odpadów pobudowlanych dla właścicieli nieruchomości. Zmiany wejdą w życie 14 dni od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Opolskiego.

Do tej pory odpady komunalae pobudowlane mogliśmy wywozić za darmo do 100 kilogramów rocznie na jedno domostwo. Teraz limit został zwiększony pięciokrotnie do 500 kg. Pomysł Urzędu Miejskiego de facto w większości przypadków spowoduje, że za gruz nie zapłacimy ani złotówki w przypadku standardowych remontów. Do tej pory, jeśli ktoś przekroczył limit, musiał zapłacić 550 zł za tonę.

Przypomnijmy, że odpady możemy oddawać w Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Nysie, które prowadzi spółka Eko Nysa. – Tzw. Pszoki z roku na rok cieszą się coraz większym powodzeniem – mówi Prezes Eko Nysa, Tomasz Ogorzały.  – Rośnie świadomość społeczeństwa w tej materii, a co za tym idzie, maleje ilość dzikich wysypisk z odpadami tego typu.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź