Start Aktualności Rewolucja w strefie płatnego parkowania w Nysie!

Rewolucja w strefie płatnego parkowania w Nysie!

Zobacz, ile zapłacisz za postój w centrum miasta

przez Nysa Hot

Przyjęte dziś przepisy wprowadzają wiele istotnych zmian, które mają pozytywnie wpłynąć na rotacyjność miejsc parkingowych głównie w obrębie śródmieścia i przy Szpitalu Powiatowym. Wejdą w życie w dniu 1 stycznia 2022 roku.

Wielkie zmiany w nyskiej SPP

Gmina wydłużyła postój za złotówkę z 30 do 45 minut. Drożej zapłacimy za kolejne godziny postoju w strefie, np. 3,5 zł za drugą godzinę postoju. To wzrost o 50%. Tu warto dodać, że poprzednio stawki godzinowe były regulowane uchwałą w 2003 i 2011 roku. Nowa uchwała Rady Miejskiej wprowadza m.in. tzw. bilet całodzienny (od 8-18) w wysokości 20 zł. Będzie można go pobrać w nowych parkometrach, które od nowego roku będzie obsługiwać Miejski Zakład Komunikacji. Samo biuro strefy płatnego parkowania będzie działać przy ul. Orkana.

Zachowane zostaną bezpłatne bilety, uprawniające do postoju 15-minutowego, ale w ciągu doby będziemy mogli skorzystać z tej opcji tylko 2 razy. Największe zmiany zachodzą w kwestii winiet. Abonament roczny mieszkańca strefy na jeden lokal będzie wynosi 50 zł za pierwszy pojazd, 70 za drugi, a 100 zł w przypadku, gdy ktoś ma trzy pojazdy. Osoby spoza strefy za podstawowy okresowy abonament miesięczny do tej pory płacili 65 zł. Po zmianach będzie to stawka 100 zł, a na okaziciela 160 zł. Gmina zlikwidowała abonament dla przedsiębiorców w kwocie 25 zł/m.

Powiększona strefa płatnego parkowania

Po zmianach, do strefy płatnego parkowania zostanie włączona ulica Curie-Skłodowskiej. Mieszkańcy wnioskowali o przywrócenie rotacyjności miejsc bezpośrednio przy szpitalu. Ich zdaniem,  przed laty kiedy były pobierane opłaty, można było znaleźć wolne miejsce. Po zniesieniu opłaty, zaparkowanie praktycznie jest niemożliwe.

W kwestii samych parkometrów MZK montuje nowe, które mają być bardziej intuicyjne w obsłudze. Opłaty będziemy mogli zrobić m.in. przez aplikacje na urządzenia mobilne od trzech dostawców.

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź