Start Aktualności Rocznica śmierci Janusza Toczka

Rocznica śmierci Janusza Toczka

przez Nysa Hot

Rok temu odszedł Janusz Toczek, wybitny muzyk i nauczyciel, związany z Nyskim Domem Kultury. Prywatnie niezwykle sympatyczny i charyzmatyczny człowiek.

Janusz Toczek potrafił każdego zarazić swoją największą pasją jaką była muzyka. Pod swoimi skrzydłami wychował wiele lokalnych talentów muzycznych. Przez lata współpracował z Państwową Szkołą Muzyczną w Nysie i Liceum Diecezjalnym.  Jego ostatnim miejscem pracy był  Nyski Dom Kultury, gdzie pełnił rolę kierownika artystycznego.

Dziś w godzinach wieczornych w mediach społecznościowych pojawi się składanka z muzyką śp. Janusza Toczka przygotowana przez Pawła Wadowskiego.

W ostatnich kilkunastu miesiącach pożegnaliśmy kilku wybitnych artystów związanych z naszym regionem. Pod koniec 2019r. zmarł Roman Gil, znakomity nauczyciel i społecznik, twórca Prywatnej Szkoły Muzyki Rozrywkowej w Nysie, zaś w lipcu 2020r. pożegnaliśmy Piotra Barona, znakomitego dyrygenta i wykładowcę PWSZ w Nysie.

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź