Start Aktualności Rodzina jest fundamentem silnego państwa

Rodzina jest fundamentem silnego państwa

Od stycznia 2024 roku świadczenie na dzieci wzrośnie o 300 zł

przez Nysa Hot

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci. Zgodnie z jej założeniami kwota świadczenia dla polskich dzieci wzrośnie o 300 zł, czyli z 500 zł aż do 800 zł.
Kwotę 800 zł rodzice będą mogli otrzymać już od 1 stycznia 2024 roku. Zmiana wysokości świadczenia nastąpi z urzędu i nie będzie wymagała nowego wniosku. Co ważne, cała procedura zostaje bez zmian. W dalszym ciągu właściwym organem będzie tu ZUS. Wnioski będzie można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem portalu PUE-ZUS, lub bankowości internetowej oraz za pośrednictwem portalu Empatia.

Prace nad wprowadzeniem zwiększonego świadczenia od samego początku wspierał Marcin Ociepa, Poseł Ziemi Opolskiej i wiceminister obrony narodowej.

– Rodzina jest fundamentem silnego, bezpiecznego i dobrze rozwijającego się państwa, a najmłodsze pokolenie to przyszłość Polski. Rodzina 800 plus to przede wszystkim pieniądze na rozwój dzieci, czyli inwestycja w przyszłość Polski . Rodzina 500+ to największa reforma polityki rodzinnej po 1989 roku. Program wszedł w życie 1 kwietnia 2016 roku i przyczynił się do znacznej poprawy sytuacji materialnej rodzin. Warto zaznaczyć, że w ramach programu rodzina 500 + do opolskich rodzin trafiło około 5,5 miliarda złotych. W sakli kraju to kwota ponad 230 mld zł. To kwota, którą rodzice mogą przeznaczyć choćby na korepetycje, zajęcia sportowe, czy wymarzony wyjazd na wakacje.  Jako rząd Zjednoczonej Prawicy zawsze będziemy wspierać polskie rodziny. Środki z programu Rodzina 500 + znacznie poprawiły sytuację domowych budżetów i każdego miesiąca pomagają pokryć potrzeby 7 milionów dzieci – mówi Marcin Ociepa

W całej Polsce trwa kampania informacyjna związana z nowelizacją programu. Pikniki organizowane są przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W programach wydarzenia są m.in. występy artystyczne oraz prezentacje straży pożarnej, wojska, policji i leśników.
Na Opolszczyźnie do tej pory odbyły się trzy takie wydarzenia – w Opolu, Brzegu. i w Nysie. 27 sierpnia taki piknik odbędzie się w Oleśnie.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź