Start Hot „Rodzina poszkodowanej oferuje nagrodę pieniężną za wszelkie informacje o sprawcy!” UWAGA – tak zaczyna się próba oszustwa!

„Rodzina poszkodowanej oferuje nagrodę pieniężną za wszelkie informacje o sprawcy!” UWAGA – tak zaczyna się próba oszustwa!

przez Nysa Hot

Co rusz przestrzegamy na naszym portalu przed nowymi metodami oszustów. Te są coraz bardziej wymyślne i sporo osób niestety daje się nabrać. Da się zauważyć, że aktywność oszustów skierowała się ostatnio w stronę portali społecznościowych. Uważajmy na linki, które dostajemy w popularnych komunikatorach. 

-„01:26 widać jego twarz! Może go gdzieś widzieliście? Rodzina poszkodowanej oferuje nagrodę pieniężną za wszelkie informacje o sprawcy! Policja apeluje o udostępnianie”. UWAGA – tak zaczyna się próba oszustwa! – przestrzega nyska Policja.

Taki post pojawił się ostatnio na jednym z portali społecznościowych. Okazuje się, że aby obejrzeć tajemnicze nagranie, trzeba wpisać login i hasło do swojego konta. Wówczas tracimy nad nim kontrolę. W tej sytuacji oszuści, podszywając się pod nas, mogą wyłudzać pieniądze od naszych znajomych.

Nie należy podawać dalej takich postów, klikać w publikowane tam linki ani nie logować się na żadne konta za ich pośrednictwem. – apeluje Policja. Wzbudzić naszą czujność powinno również to, że na takiej stronie nie możemy wejść w inne zakładki czy też informacje – strona ta nie jest interaktywna.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź