Start Sport Rokosz i Tyszkiewicz najlepsi w Nysie

Rokosz i Tyszkiewicz najlepsi w Nysie

przez Nysa Hot

Za nami piąte Mistrzostwa Polski w Klasie Latający Holender Bioagra 2018. Z kapryśną pogodą nad Jeziorem Nyskim najlepiej poradzili sobie Maciej Rokosz i Piotr Tyszkiewicz. W klasie międzynarodowej wygrali Jri Hruby w parze z Romanem Houdekiem. Gratulujemy!

W międzynarodowych zawodach nad nyskim akwenem wzięło udział 25 załóg, w tym uczestnicy Mistrzostw Świata. – Dziękujemy zawodnikom za wspaniałą walkę, kibicom za gorący doping, a sponsorowi Bioagra za wsparcie – mówią organizatorzy wydarzenia. Zawody punktowano oddzielnie w klasie międzynarodowej. Roman Houdek drugi raz z rzędu okazał się bezkonkurencyjny, choć w tym roku miał nowego partnera na jachcie, Jriego Hruby. Polscy zawodnicy mogli nauczyć się bardzo dużo od załóg regularnie startujących w Mistrzostwach Europy i Świata.

Podczas mistrzostw nie udało się rozegrać wszystkich zaplanowanych wyścigów. Wiatr dochodzący w piątek do 5 stopni w skali Bouforta, a w kolejnych dniach bezwietrzna pogoda pokrzyżowały plany zawodników. Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Regatowe klasy Latający Holender.

Wyniki:

Bioagra Mistrzostwa Polski w Klasie w Klasie Latający Holender 2018

I miejsce: Maciej ROKOSZ, Piotr Tyszkiewicz

II drugie: Kośmicki Tomasz, Górka Adrian

III Żebrowski Paweł, Żebrowski Maciej

Bioagra Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Klasie Latający Holender 2018

I miejsce: Hruby Jri, Houdek Roman – Czechy

II drugie: Ziegler Janos, Czeizel Balazs – Węgry

III miejsce: Markus von Lepel, Herrmann Nils – Niemcy

fot. organizatorzy wydarzenia

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź