Start Aktualności Rolnicy będą protestować. Mają zablokować m.in. obwodnicę Nysy

Rolnicy będą protestować. Mają zablokować m.in. obwodnicę Nysy

przez Nysa Hot

9 lutego zacznie się strajk rolników w całym kraju. Rolnicy chcą pokazać swój sprzeciw wobec polityki Komisji Europejskiej w stosunku do importu produktów rolnych z Ukrainy oraz Europejskiego Zielonego Ładu. Strajk potrwa aż 30 dni. Dodajmy, że wielkie protesty rolników przetaczają się przez całą Europę.

Kierowcy w naszym regionie także będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Od 12 do 16 lutego ma potrwać całodobowa blokada obwodnicy Nysy (w rejonie zjazdu do Opola i do Nysy).

A od 9 lutego do odwołania zostanie zablokowany zjazd z A4 Brzeg/Nysa.

Od 9 do 19 lutego będzie trwać całodobowa blokada wyjazdu z Namysłowa.

Utrudnienia nie ominą także powiatu prudnickiego. 14  lutego zostanie zablokowane Rondo im. Szozdy (ul. Opolska w godzinach 10.00-16.00), zaś 15 lutego odbędzie się blokada przejścia dla pieszych w miejscowości Dębina (w godzinach 10.00-16.00).

Rolnicy skupią się także na akcji informacyjnej. Mają rozdawać ulotki, w których wyjaśnią powody protestu.

– Protestujemy we wszystkich powiatach w różnej formie, zarówno będą to blokady jak i przejazdy. Rolnicy z woj. opolskiego, prócz postulatów związanych z ,,likwidacją Zielonego Ładu” oraz ,,Bezcłowego Importu produktów rolno spożywczych z Ukrainy” będą prowadzili kampanię informacyjną skierowaną do konsumentów. Mają wytłumaczyć mieszkańcom Miast i Wsi, że protesty które odbywają się na terenie całej Europy dotyczą nas wszystkich – nie tylko rolników – informuje AGROunia Opolskie.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź