Start Aktualności Rondo Kaczyńskiego? To drugorzędne

Rondo Kaczyńskiego? To drugorzędne

przez Nysa Hot

Nie milkną echa informacji o nadaniu rondu przy Wieży Wrocławskiej w Nysie imienia Lecha Kaczyńskiego. W gąszczu komentarzy internauci zapominają o tym, co powinno być ważniejsze od samej nazwy ronda.

Mowa oczywiście o bezpieczeństwie kierowców. Rondo w ramach przebudowy ulicy Kolejowej zostało powiększone i będzie lepiej widoczne dla osób spoza Nysy. Poprzednie było groteskowej wielkości. Skrzyżowanie będzie także bardziej doświetlone niż dotychczas, a to dzięki przeniesieniu latarni bliżej wyprofilowanych krawężników i chodnika.

Kierowcy dodatkowo będą musieli uważać na rowerzystów. Tuż za przejściem dla pieszych od strony ul. Chodowieckiego, w kierunku ul. Kolejowej będzie prowadzić ścieżka pieszo-rowerowa.

Dementujemy spekulacje, że na środku ronda stanie popiersie śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Prawdopodobnie upamiętnienie odbędzie się jedynie poprzez oznakowanie ronda. To decyzja radnych Rady Miejskiej w Nysie, którzy poparli inicjatywę obywatelską.

Powiązane artykuły

1 komentarz

Paweł S 31 maja 2020 - 20:09

Czyli ta nazwa ronda wynika z inicjatywy? :O

Komentarze niedostępne.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź