Start Hot Roszady w Powiecie. Kto stracił stanowisko?

Roszady w Powiecie. Kto stracił stanowisko?

przez Nysa Hot
Kolejne zmiany w Radzie Powiatu Nyskiego. Radni odwoływali i wybierali nowych przewodniczących. Silną pozycję utrzymał Bogdan Wyczałkowski.
 
Piątkowa sesja Rady Powiatu pełna emocji. 4 osoby musiały pożegnać się z pełnionymi funkcjami. Wiceprzewodniczącym nie jest już Zbigniew Karaś (PiS), który został odwołany 13 głosami radnych. 11 członków Rady Powiatu było ”przeciw”, jedna osoba wstrzymała się od głosu. Następcą samorządowca w tajnym głosowaniu został radny z Głuchołaz, Paweł Szymkowicz (Koalicja Obywatelska). Podczas obrad ponownie próbowano wprowadzić punkt o odwołanie Przewodniczącego Rady, Bogdana Wyczałkowskiego. Większość radnych nie wyraziła na to zgody (czytaj więcej).
 
Zmiany zaszły także w komisjach. Funkcję przewodniczącego komisji edukacji, kultury i promocji stracił Damian Wylężek (PiS). Jego miejsce zajął Tomasz Jazienicki (Razem dla Powiatu 2018). Marię Żukowską – Jacykowską (PiS) w komisji zdrowia i spraw społecznych zastąpiła Bożena Lewińska (PSL). Jedynie radny Czesław Biłobran ustał się jako przewodniczący komisji bezpieczeństwa i infrastruktury.
 
Przypomnijmy, że pod koniec roku 2019 z fotela wicestarosty odwołany został Jacek Chwalenia, którego miejsce zajął Damian Nowakowski. Obecna sytuacja w Radzie jest napięta. Najbliższe sesje nie zapowiadają się mniej burzliwie. Trudno tych wszystkich decyzji nie łączyć z otwartym konfliktem niedawnych koalicjantów. Dzisiejsza sesja pokazała nowy układ sił, który może w efekcie doprowadzić do odwołania całego Zarządu.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź