Start Aktualności Rozbudowa ZUiOO w Domaszkowicach

Rozbudowa ZUiOO w Domaszkowicach

przez Nysa Hot

Dokładniejsza segregacja odpadów – to cel przetargu na rozbudowę linii sortowniczej odpadów selektywnie zbieranych. Umowa z wykonawcą jest podpisana. RCGO w Domaszkowicach dzięki dodatkowym nakładom będzie również przetwarzać większą liczbę odpadów.

EKOM stawia na recykling

Inwestycja spółki EKOM zakłada m.in. utworzenie nowej zasobni odpadów na tworzywa sztuczne, zaopatrzoną w rozrywarkę worków. Pracownicy otrzymają też nową kabinę sortowniczą na 12 stanowisk. Po zmianach, dwie linie sortownicze będą pracować niezależnie od siebie. Do tej pory praca odbywa się naprzemiennie, co obniża potencjał procesu. Do instalacji w RCGO dojdą też przenośniki bunkrowe pod boksami kabiny sortowniczej. – To inwestycja o której myśleliśmy od lat – mówi prezes Ekomu, Tomasz Ogorzały. – Instalacja ma 10 lat, stąd potrzeba jej unowocześnienia. Rosną też wymogi Unii Europejskiej, co do większego procentu odzysku surowców.

Inwestycja ma być gotowa jeszcze w tym roku. Przy okazji, za spółką EKOM, przypominamy o segregacji odpadów w naszych gospodarstwach domowych. To kluczowe dla dalszego zwiększania procesu odzyskiwania surowców. Polska na tle europejskich gigantów w tej klasyfikacji jest w dalekim tyle.

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź