Start Aktualności Rozpoczęła się budowa windy w Muzeum Powiatowym

Rozpoczęła się budowa windy w Muzeum Powiatowym

przez Nysa Hot

Od kilku dni w Muzeum Powiatowym w Nysie trwają prace związane z budową windy. Obiekt ma być gotowy wiosną przyszłego roku. 

Obecnie prowadzone są wykopy pod fundament. Prace przygotowawcze potrwają do końca roku. Początkiem wiosny realizowany będzie montaż windy, a odbiory wstępnie zaplanowano na maj.

– Bardzo cieszę się, że ta inwestycja ruszyła. Jest bardzo potrzebna ze względu na osoby niepełnosprawne, ale także starsze, które chcą być aktywne i brać udział w wydarzeniach kulturalnych – mówi Andrzej Kruczkiewicz, starosta nyski. 

Inwestycja nie wpływa znacząco na prace Muzeum Powiatowego w Nysie. Wciąż śmiało można odwiedzać placówkę, do czego oczywiście zachęcamy. Wyłączony z użytkowania jest jedynie dziedziniec.

Winda ma być posadowiona w jednym z narożników dziedzińca, o wysokości blisko 16 m. Ma mieć konstrukcję stalową, która w części zostanie wykończona szkłem oraz blachą polerowaną. Konstrukcja dźwigu umożliwi komunikację do obiektu muzeum na trzech poziomach: parter (poziom dziedzińca), piętro i II piętro. Ma być obiektem samonośnym, który nie będzie się wspierał na ścianach istniejących.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź