Start Aktualności Rozszerzenie strefy płatnego parkowania w Nysie

Rozszerzenie strefy płatnego parkowania w Nysie

przez Nysa Hot

Biuro Strefy Płatnego Parkowania informuje, że od dnia 01 marca 2023r. strefa płatnego parkowania w Nysie zostaje rozszerzona o ulicę Wyspiańskiego.

Zmiana została dokonana na podstawie Uchwały Rady Miejskiej w Nysie nr LXVIII/1016/23 z dnia 25 stycznia 2023 roku. Jak argumentuje Sekretarz Miasta Piotr Bobak – zmiana ta podyktowana jest potrzebą większej rotacyjności miejsc parkingowych wzdłuż bulwarów.

Przypomnijmy, że gmina niedawno przeprowadziła odcinkowy remont ulicy, z myślą głównie o przedsiębiorcach prowadzących tam swoje firmy. Brak opłaty biletowej spowodował, że miejsca były oblegane przez osoby, które mieszkają w pobliżu i zostawiają swoje pojazdy na cały dzień, utrudniając dostęp do hurtowni i innych sklepów. Przypominamy kierowcom, że korzystając z parkomatów można pobrać darmowy bilet, upoważniający do 15-minutowego darmowego parkowania.

Pełny wykaz ulic objętych SPP znajdziemy pod adresem >>> link

Foto: Gmina Nysa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź