Start Inwestycje Rumcajs i Rzeźnik na Paderewskiego

Rumcajs i Rzeźnik na Paderewskiego

przez Nysa Hot

Miejscem do wypoczynku, ale także rekreacji ma stać się już wkrótce Plac Paderewskiego w Nysie. Niebawem ruszy remont tego miejsca. Dodajmy terenu z ogromnym – dotąd niewykorzystywanym w pełni – potencjałem. 

Plac przejdzie dużą przemianę, tak by docelowo stać się centrum licznych wydarzeń kulturalnych. Naprawione zostaną alejki, będzie dużo zieleni, a na Placu staną nowe ławki, kosze na śmieci i słupy oświetleniowe. Na środku postawiona zostanie altana, która latem będzie wykorzystywana jako scena dla różnej maści artystów. A skoro już przy artystach jesteśmy, to miejmy nadzieję, że kunsztu nie zabraknie wykonawcom figur, które po remoncie pojawią się na Paderewskiego. Zostaną wykonane z drewna, a przedstawiać będą bohaterów legend polsko-czeskiego pogranicza i – tutaj gratka dla dzieci – postaci bajkowe. Nie zobaczymy jednak Kaczora Donalda czy Myszki Miki, a poczciwego Rumcajsa, naszego Trytona, a nawet średniowiecznego Rzeźnika dzierżącego w dłoniach topór.
Remont Placu to jeden z elementów polsko-czeskiej współpracy naszego miasta z Jesenikiem. W ramach projektu powstanie  także m.in. Mediateka w Bibliotece Miejskiej. 
 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź