Start Inwestycje Rusza budowa galerii!

Rusza budowa galerii!

przez Nysa Hot

Jeszcze w październiku mają ruszyć prace na budowie galerii Dekada. Po wielu latach przepychanek, blokownia inwestycji przez różne grupy interesu, inwestor otrzymał pozwolenie na budowę. Otwarcie zaplanowano na jesień 2020 roku. W galerii Dekada pojawią się popularne marki modowe, drogerie, market spożywczy, salony z multimediami i sprzętem RTV AGD, salony jubilerskie, restauracja, kawiarnie, liczne punkty usługowe oraz 4-salowe kino.

Ostateczną koncepcję architektoniczną i projekt budowlany Dekady w Nysie przygotowała pracownia  JSK Architekci, autorzy takich obiektów jak m.in.: Stadion Narodowy w Warszawie, stadion we Wrocławiu, czy Galeria Solaris w Opolu. Wykonawcą robót budowlanych będzie giełdowa firma Erbud S.A. Do prestiżowych inwestycji zrealizowanych w ostatnim czasie przez Erbud należą m.in.: Galeria Handlowa Młociny i Hala Koszyki w Warszawie oraz Galeria Nowy Rynek w Jeleniej Górze. Galeria Dekada w Nysie to obiekt podzielony na wiele brył o różnym wykończeniu elewacji, w tym  z zastosowaniem szkła i naturalnej zieleni. Dominować będą kolory nawiązujące do historycznego, ceglanego ogrodzenia XIX-wiecznej Gazowni Miejskiej, które w większości zostanie zachowane i wkomponowane w elewację budynku. Dodatkowo w osi ulicy Drzymały powstanie szklany pasaż z zachowanymi elementami przedwojennej kostki granitowej. – Nysa to miasto o bogatej historii. Projektując Galerię Dekada założyliśmy, że ma to być obiekt w pełnej symbiozie z miastem, będący integralnym elementem śródmiejskiej tkanki. Jednocześnie ta inwestycja ma dobrze służyć mieszkańcom Nysy i Powiatu Nyskiego, ożywić śródmieście oraz przyczynić się do rozwoju społecznego i gospodarczego – mówi Aleksander Walczak, Prezes Zarządu Dekada SA.

Nyska Dekada będzie posiadać dwie kondygnacje handlowo-usługowe o łącznej powierzchni 27 tys. mkw. oraz parking podziemny o powierzchni prawie 15 tys. mkw. W obiekcie swoje miejsce znajdzie ponad 70 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych, w tym wiele nieobecnych do tej pory w mieście, ze względu na brak odpowiedniej jakości lokali. Aktualny poziom powierzchni wynajętych   i zarezerwowanych wynosi 72%. Najpóźniej w listopadzie br. Inwestor ujawni pełną listę sklepów i punktów usługowych, gdyż część najemców wstrzymywała podpisanie ostatecznej umowy do czasu wydania pozwolenia na budowę obiektu. Wśród najemców znajduje się już kilku nyskich przedsiębiorców. Prowadzone są negocjacje z kolejnymi lokalnymi firmami. Pozostały do wynajęcia pojedyncze, nieduże lokale na parterze obiektu i kilkanaście lokali na piętrze obok wielosalowego kina. Wśród najemców Galerii są znane marki modowe i drogeryjne, salony z multimediami i sprzętem RTV AGD, salony jubilerskie, restauracja, kawiarnie, piekarnia oraz liczne punkty usługowe. – Zależało nam na tym, aby w pełni wykorzystać potencjał miejsca, w którym powstaje Galeria. Dekada będzie największym tego typu obiektem w mieście, zlokalizowanym w ścisłym centrum Nysy, w bliskim sąsiedztwie licznych generatorów ruchu: dworca kolejowego i autobusowego, Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego, Nyskiego Domu Kultury oraz historycznego Rynku, który wraz z naszą Galerią będzie stanowił silny magnes dla wszystkich mieszkańców regionu. Klienci znajdą w centrum Nysy najważniejsze marki, tworzące kompletną ofertę nie tylko modową i gastronomiczną, ale również rozrywkową – dodaje Aleksander Walczak.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź