Start Inwestycje Rusza budowa osiedla

Rusza budowa osiedla

przez Nysa Hot

2 oferty ma budowę 104 mieszkań przy Franciszkańskiej wpłynęły do Agencji Rozwoju Nysy. Umowa z wykonawcą ma być podpisana w połowie maja.

Oferta firmy MTM Budownictwo jest dla nas cenowo jak najbardziej do udźwignięcia – mówi Prezes ARN, Bogdan Wyczałkowski. Przypomnijmy, że budowa mieszkań była jednym z głównych zadań stawianych przez władze miasta przy powoływaniu do życia Agencji Rozwoju Nysy. Niedawno do użytku oddano wyremontowany koszarowiec przy Otmuchowskiej, teraz spółka dzięki zaciągniętemu kredytowi wybuduje nowe mieszkania niskoczynszowe u zbiegu Franciszkańskiej i Grodkowskiej. Inwestycja ma być gotowa już za kilkanaście miesięcy i obejmować również teren przyległy, gdzie będzie m.in. plac zabaw, miejsca parkingowe i miejsca do rekreacji. – Czynsz w nowych mieszkaniach wyniesie około 9 złotych za metr kwadratowy dla osób, które będą chciały wynajmować – dodaje Prezes ARN. – Osoby, które będą chciały w ciągu powiedzmy 15-25 lat dojść do własności będą musiały zapłacić nieco wyższą stawkę. Na dzień dzisiejszy jeszcze nie jest ona ustalona. 

fot. ARN Nysa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź