Start Hot Rusza budowa pumptracka!

Rusza budowa pumptracka!

Pumptrack ma być gotowy już w listopadzie

przez Nysa Hot

Rusza budowa pumptracka w Nysie. Nowoczesny obiekt będzie usytuowany przy boisku na ulicy Brodzińskiego. Ma być gotowy już w połowie listopada.

– Cieszę się bardzo, że inwestycja przeszła z fazy projektowej do wykonawczej. Tym bardziej, że w zeszłym roku proponowałam jego budowę w ramach budżetu obywatelskiego w tym właśnie miejscu. – mówi Ewelina Szewczuk, radna Rady Miejskiej w Nysie.

– Mimo tego, że budżet obywatelski nie został przez Gminę zrealizowany, to dzięki moim staraniom jako radnej i stałemu zabieganiu o tę inwestycję mieszkańcy Nysy i okolic będę mogli korzystać z nowoczesnego obiektu jeszcze w tym roku – dodaje radna.

Inwestycja będzie składała się dwóch torów: mniejszego dla początkujących – MINI PUMP (73 metry długości) oraz zdecydowanie trudniejszego i większego dla doświadczonych – EASY PUMP (348 metrów długości).

– Ponadto teren wokół obiektu zostanie zagospodarowany, co w połączeniu z boiskiem stworzy piękny kompleks sportowy – podkreśla Ewelina Szewczuk. – Warto dodać, że w ramach przebudowy Alei Wojska Polskiego wzdłuż całej ulicy powstanie ścieżka rowerowa, która umożliwi wszystkim użytkownikom bezpieczny dojazd do pumptracka.

Wykonawcą inwestycji jest firma BTProject, która specjalizuje się w budowie tego typu torów. Koszt budowy pumptracka to 1,5 miliona złotych.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź