Start Hot Rusza przebudowa dawnej rzeźni! Obiekt zmieni się nie do poznania

Rusza przebudowa dawnej rzeźni! Obiekt zmieni się nie do poznania

przez Nysa Hot

Kilkanaście miesięcy temu jako pierwsi informowaliśmy o kupnie dawnej rzeźni przez nowego inwestora. Niszczejący i szpecący centrum miasta obiekt trafił w posiadanie firmy Adamietz ze Strzelec Opolskich. Budynek ma zupełnie zmienić swoje oblicze. Prace ruszają już na wiosnę!

Jak informują nas przedstawiciele spółki Adamietz, w tym roku przebudowa obejmuje wschodnią część kompleksu, czyli tą od strony torów. Projekt ten został pozytywnie zaopiniowany przez Opolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Projekt obejmuje przebudowę i rozbudowę budynku hali produkcyjnej na browar, pojawi się część biurowo-konferencyjna i gastronomiczna.

Przebudowywany obiekt hali produkcyjnej będzie mieścił pomieszczenia produkcyjne, administracji browaru oraz pomieszczenia dostępne dla klientów i gości takie jak: sale degustacyjne, sala konferencyjna oraz pijalnia. Prace budowlane mają ruszyć z końcem marca tego roku. Obiekt zaprojektowano w taki sposób, aby był dostosowany do krajobrazu i otaczającej zabudowy industrialnej.

Rzeźnia została zbudowana w 1891 roku. Prowadzono tam działalność do 2008 roku. Od tego czasu budynek z każdym rokiem niszczał. A w ostatnich latach było o nim głośno głównie za sprawą wybuchających tam często pożarów. W 2014 roku kupił go nyski przedsiębiorca, jednak już po roku ogłosił upadłość. Wszystkie budynki znajdujące się na terenie rzeźni są w kiepskim stanie technicznym. Cały obiekt podlega ochronie konserwatora zabytków.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź