Start Aktualności Rusza przebudowa DK46 Nysa – Pakosławice

Rusza przebudowa DK46 Nysa – Pakosławice

przez Nysa Hot

Już w październiku ruszy przebudowa drogi pomiędzy Nysą a Pakosławicami. Prace potrwają 2 lata. To ważna informacja dla kierowców. Poprawi się bezpieczeństwo i przepustowość trasy.

Opolska GDDKiA zleciła rozbudowę drogi krajowej między Nysą i Pakosławicami. Wykonawcą inwestycji jest znana firma „Budimex”, która zapewnia, że pomimo uciążliwości remontu, zostanie zachowana płynność ruchu. Oczywiście kierowcy muszą liczyć się z korkami i utrudnieniami.

Inwestycja przewiduje poszerzenie drogi krajowej klasy GP do dwóch jezdni, czyli po rozbudowie kierowcy będą na tym odcinku korzystali z drogi dwujezdniowej z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku.

W ramach inwestycji zaplanowano także budowę obiektów mostowych nad rzeką Cielnicą oraz Korzkiew, rozbudowę czterech skrzyżowań, w tym budowę ronda na skrzyżowaniu DK46 z DW401 (tzw. „grzybek”), budowę oraz przebudowę chodników, budowę ekranów akustycznych. Powstaną zatoki autobusowe oraz dodatkowe jezdnie obsługujące przyległe tereny.

Dodajmy, że po planowanej rozbudowie drogi krajowej nr 46 kultowy „grzybek” zmieni nieco lokalizację. Kierowcy nie mają się jednak o co martwić. “Grzybek” zostanie przeniesiony zaledwie kilka metrów od obecnego miejsca. Jest także plan, by został udostępniony dla podróżujących.

Foto: gov.pl

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź