Start Aktualności Rusza remont dworca w Otmuchowie

Rusza remont dworca w Otmuchowie

przez Nysa Hot

Nysa wciąż nie może doczekać się remontu dworca, za to już niebawem rozpocznie się modernizacja otmuchowskiego obiektu. Dworzec autobusowy w Otmuchowie zyska funkcjonalnie i wizualnie.

Obiekt pamiętający lata 70’ ubiegłego stulecia wraz z otoczeniem zmieni się diametralnie. Stary budynek zniknie, a w jego miejscu utworzone zostanie centrum przesiadkowe, stanowiące architektonicznie bardzo ładny teren.

– Mamy już podpisaną umowę z wykonawcą, plac budowy został przekazany i prace ruszą już niebawem – mówi Jan Woźniak, Burmistrz Otmuchowa (na zdj.) – Oprócz tego obiektu, w ramach projektu, który realizujemy z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego będzie budowana również ścieżka wzdłuż Zamku Otmuchowskiego w kierunku naszego Solarium. Będzie to dobre połączenie z ulicą Lipową i jeziorem – dodaje Woźniak.

Łączny koszt budowy całego obiektu wraz z placem manewrowym (miejscami postojowymi dla samochodów, autobusów) oraz chodnikami i ścieżkami rowerowymi wyniesie blisko 2,3 mln zł. Dofinansowanie ze środków unijnych to ok. 1,3 mln zł, pozostałe środki pochodzą z budżetu Gminy.

Inwestycja ma zakończyć się w pierwszej połowie przyszłego roku.

Na materiał filmowy zapraszamy już w sobotę. Emisja oczywiście w Pulsie Regionu.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź