Start Aktualności Rusza remont kolejnego miejskiego skweru!

Rusza remont kolejnego miejskiego skweru!

przez Nysa Hot

Zaczyna się remont kolejnego miejskiego skweru. Tym razem chodzi o plac im. gen. György Klapka na rogu ulic Wyspiańskiego i Mostowej.

Zadanie realizowane jest w formule zaprojektuj i wybuduj. Do połowy września zakończą się prace projektowe. W ramach inwestycji zostanie wykonana nowa nawierzchnia ścieżek przy zachowaniu ich aktualnego przebiegu.

Pojawią się również elementy małej architektury m.in. ławki i kosze na śmieci. Zostaną nasadzone nowe krzewy i drzewa odporne na niesprzyjające warunki miejskie. Wartość inwestycji to ponad 600 tys. złotych. Prace mają się zakończyć w grudniu br.

Dodajmy, że rusza także długo oczekiwany remont ul. Wyspiańskiego. W ramach inwestycji zostanie przebudowane skrzyżowanie z drogą powiatową i nawierzchnia drogi wzdłuż ul. Wyspiańskiego. Co ważne, w obrębie inwestycji zostaną przebudowane chodniki, a od strony nabrzeża rzeki Nysy Kłodzkiej wybudowana zostanie ścieżka pieszo-rowerowa.

Będą też nowe miejsca postojowe dla samochodów osobowych i dostawczych.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź