Start Aktualności Ruszyła batalia o trzecią kadencję K. Kolbiarza

Ruszyła batalia o trzecią kadencję K. Kolbiarza

O fotel burmistrza Nysy powalczy kilku kandydatów

przez Nysa Hot

W piątek poznaliśmy założenia programowe obecnego burmistrza Nysy na kolejne lata, a także drużynę, która ma mu w tym pomóc. Sprawdź, kto wystartuje z Komitetu Wyborczego Wyborców Kordiana Kobliarza.

Kordian Kolbiarz rozpoczął kampanię

Kordian Kolbiarz chęć ubiegania się o trzecią kadencję na fotelu włodarza miasta ogłosił już kilka tygodni temu. Teraz poznaliśmy szczegóły programu, który skupi się wokół czterech filarów: praca, mieszkania, rodzina, drogi. Obecny burmistrz w 22 konkretach obiecuje m.in. stworzenie rodzinnego parku rekreacji, budowę nowego mostu, stworzenie mediateki z prawdziwego zdarzenia, czy też remonty ogródków działkowych i utworzenie sołeckiego funduszu inwestycyjnego. – Do trzech znanych filarów, doszedł czwarty, czyli budowa i remonty dróg – mówi Kordian Kolbiarz. – Mamy już pracę i mieszkania, teraz będziemy poprawiać komfort życia – tak, aby co raz więcej osób wybierało pracę i życie w naszym mieście.

Wśród 22 konkretów znalazła się także m.in. budowa hospicjum, farmy fotowoltaicznej i szkolnych sal gimnastycznych.
Na listach obecnego burmistrza, kandydatami na radnych są m.in. Przemysław Dziaduś, Romuald Kamuda, Jadwiga Szuszkiewicz, Edward Hałajko, Kamila Górniak, czy też Marian Butor i Patrycja Zwardoń. „Jedynkami” zostali z kolei m.in. Adam Zelent i Sebastian Jankowicz.

W czasie piątkowej inauguracji zaprezentowano także kandydatów z Forum Samorządowego 2002.

Kolbiarz i długo długo nic

Kolbiarz wystartuje z własnego bezpartyjnego komitetu. Czy ktoś jest w stanie mu zagrozić? Jak dotąd zgłosiło się kilku kandydatów, ale kampania nie nabrała jeszcze właściwego tempa. PiS zaspał i nie ogłosił jeszcze nazwiska kandydata (w grze są nadal trzy nazwiska). Kandydata poznamy dopiero po gorącej sesji Rady Powiatu, gdzie będzie głosowany wniosek o odwołanie Starosty Nyskego z PiS.

Koalicja Obywatelska znów pokazała, że jest bezbarwna i bezzębna. Mimo rosnących słupków ugrupowania Donalda Tuska w Polsce, lokalnie skłócone ze sobą koła na razie nie pokazały swojego potencjału, skupiając się bardziej na wyborach w innych miastach Opolszczyzny i na świętowaniu 20-lecia w UE. Najwięksi hejterzy obecnych władz miasta? Oczywiście nie wystartowali.

Do urn pójdziemy 7 kwietnia.

fot. Michał Baraniewicz

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź