Start Inwestycje Ruszyła budowa nowoczesnego osiedla Belweder!

Ruszyła budowa nowoczesnego osiedla Belweder!

przez Nysa Hot

Ruszyła budowa nowoczesnego osiedla mieszkaniowego na terenie dawnej bazy Transbudu. Przy zbiegu ulic Mickiewicza i Orzeszkowej powstanie 400 nowych mieszkań.

W sumie na dawnej bazie Transbudu powstanie 8 budynków wielorodzinnych i dwa usługowe. Pod blokami będą natomiast garaże podziemne. Inwestycja została podzielona na 3 etapy. W pierwszym etapie budowane będą 2 budynki wielorodzinne zlokalizowane przy ul. Mickiewicza.  Za mniej więcej 1,5 roku powstaną 3 kolejne budynki, a ostatnim etapem będzie wybudowanie 3 budynków mieszkalnych i 2 budynków usługowych. W jednym z nich będzie znajdowało się przedszkole.

Osiedle o nazwie Belweder zbuduje firma Haus Deweloper z Opola. Inwestor wespół z architektem Tomaszem Grębskim stworzyli już trzy nowoczesne osiedla w stolicy naszego województwa. Co ciekawe, na dachach apartamentów w Nysie będzie można posiedzieć w prywatnym ogrodzie i podziwiać piękne widoki.

-W obrębie osiedla będą natomiast 2 place zabaw dla dzieci, a także siłownia terenowa. Nie zabraknie również zieleni – mówi Tomasz Grębski, architekt, który zaprojektował nowe osiedle. – Ponadto wszystkie budynki będą dopasowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. – dodaje Grębski.

Zgodnie z planem cała inwestycja ma zakończyć się w 2024r.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź