Start Business Ruszyła rekrutacja do Umicore! Kiedy zakład rozpocznie produkcję?

Ruszyła rekrutacja do Umicore! Kiedy zakład rozpocznie produkcję?

przez Nysa Hot

Umicore szuka rąk do pracy. Firma zamierza wkrótce wreszcie uruchomić produkcję. Przypomnijmy, że według pierwotnych planów i zapowiedzi miało to nastąpić pod koniec zeszłego roku.

400 miejsc pracy

– Zakład ma rozpocząć produkcję około połowy 2021 roku. Zatrudnienie znajdzie w nim docelowo około 400 osób.- informuje firma Umicore na swojej stronie internetowej.

Zobacz oferty pracy – Miejsca pracy | Regional website Poland (umicore.com.pl)

Inwestycja w Nysie jest ważnym elementem strategii rozwoju Umicore. Będzie to pierwszy w Europie zakład tej firmy zajmujący się produkcją materiałów katodowych wykorzystywanych w branży elektromobilności. Materiały, które zostaną wyprodukowane w Nysie, będą sprzedawane producentom ogniw akumulatorowych, którzy produkują akumulatory do pojazdów elektrycznych. Od 2016 roku Umicore jest już obecny w Polsce. W Nowej Rudzie, na Dolnym Śląsku, produkuje katalizatory obniżające emisję spalin samochodowych.

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź