Start Aktualności Ruszyły szczepienia na COVID w Nysie. Zaszczepiony został m.in. starosta nyski

Ruszyły szczepienia na COVID w Nysie. Zaszczepiony został m.in. starosta nyski

przez Nysa Hot

Do Nysy dotarła pierwsza partia 300 szczepionek na COVID. Jak poinformował w mediach społecznościowych dyrektor nyskiego szpitala Norbert Krajczy dziś o godz. 8.00 rozpoczęło się szczepienie pracowników nyskiego szpitala. Zaszczepiony został także m.in. starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz. 

W pierwszej kolejności szczepienia obejmą personel oddziałów zakaźnych, intensywnej terapii, a także SOR-u, oddziału dziecięcego i ratowników medycznych.

-W ZOZ zatrudnionych jest ok. 900 pracowników, będziemy szczepili 75% załogi w kolejnych dniach. – informuje Norbert Krajczy, dyrektor nyskiego szpitala. – Są osoby, które przechorowały Covid 19, to ich będziemy szczepili po ok. 6 tygodniach od zakończenia leczenia.

Jak dodaje Norbert Krajczy, sam również się zaszczepił, by po raz kolejny nie odpowiadać na pytania o zasadność szczepień i ich szkodliwość.  Do godziny 15.00 zaszczepiono 180 osób z personelu medycznego szpitala. W styczniu mają zostać zaszczepieni m.in. pracownicy POZ, laboratoriów czy gabinetów specjalistycznych.

Foto: Norbert Krajczy/ Facebook 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź