Start Rozrywka Rycerze w Niemodlinie!

Rycerze w Niemodlinie!

przez Nysa Hot

Zamek Niemodlin po ostatnich inwestycjach coraz śmielej wychodzi z nową ofertą turystyczną. Tym razem kusi nas I edycją turnieju rycerskiego. To już w najbliższą niedzielę 21 lipca od godziny 12.00. To również dobra lekcja historii dla najmłodszych.

Za sprawą tego wydarzenia na dziedziniec 700-letniego Zamku Książęcego powrócą rycerze z XIV wieku. Widzowie zobaczą potyczki w dworskiej oprawie. Pobyt umili minstrel grający dawne melodie, a elementów wprowadzających w klimat dawnej epoki będzie naprawdę mnóstwo. Goście będą mogli spróbować swoich sił na strzelnicy łuczniczej, na treningu szyków bojowych z użyciem tarcz, a na wystawie replik poznamy przekrój uzbrojenia z okresu wczesnośredniowieczna. Dla niewiast przygotowano warsztaty taneczne, dla panów możliwość walki na miękkie miecze treningowe. Dzieci będą mogły zagrać w średniowieczne gry planszowe.

Impreza jest biletowana.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź