Start Hot Saperzy zabezpieczyli niewybuch przy Nowowiejskiej

Saperzy zabezpieczyli niewybuch przy Nowowiejskiej

W akcji udział brał patrol saperski z 1 Brzeskiego Pułku Saperów

przez Nysa Hot

Około godziny 12.30 służby zostały zaalarmowane o znalezisku na forcie przy ul. Nowowiejskiej naprzeciwko dawnego EKO. Tym razem nie była potrzebna ewakuacja.

Akcja saperów w Nysie

Miejsce znalezienia niewybuchu zabezpieczali m.in. strażacy z OSP Niwnica oraz Policja. Potem zgłoszenie przejęli saperzy z Brzegu. W czasie akcji z ruchu została wyłączona część ul. Podolskiej. Z racji braku bliskich zabudowań, wystarczyła eskorta policji, bez konieczności ewakuacji mieszkańców. Z relacji świadków wynika, że w forcie wybuchł ogień, który mógł się rozprzestrzenić na pobliski las i dalej na sąsiadujące firmy, w tym na duży skład budowalny.

Podobnych znalezisk przy okazji inwestycji jest coraz mniej, ale służby uczulają, że zawsze należy zgłosić fakt znalezienia podejrzanego przedmiotu. W ostatnich latach najwięcej pocisków z czasów II wojny światowej znaleziono w Białej Nyskiej.

fot. OSP Niwnica

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź