Start Hot Ścieżka przez Suchą Fosę przypadła do gustu spacerowiczom

Ścieżka przez Suchą Fosę przypadła do gustu spacerowiczom

przez Nysa Hot

„Takiego miejsca brakowało w Nysie” – mówią pytani przez nas spacerowicze. Od kilku tygodni dostępna jest już blisko 2-kilometrowa ścieżka przez Suchą Fosę. Miejsce od razu przypadło do gustu mieszkańcom naszego miasta.Przypomnijmy, że ścieżka przebiega od ul. Orląt Lwowskich do ul. Krasickiego.

-Bardzo fajne miejsce. Często chodzimy na spacery z dziećmi – komentuje Pani Agnieszka. Z kolei Pan Krzysztof przyznaje, że to dobry teren do rekreacji, a szczególne wrażenie robi wieczorem. – Oj tak, jest bardzo klimatycznie, chociaż moja dziewczyna trochę się boi (śmiech).

Bać się jednak nie ma czego, bo miejsca strzegą kamery monitoringu miejskiego. Ścieżka jest także oświetlona, a ciekawostką jest m.in. hotel dla owadów czy multimedialne słupki dzięki którym możemy posłuchać ćwierkania ptaków.

Dodajmy, że rewitalizacja w Suchej Fosie to kolejny element szerszego projektu, którego celem jest pokazanie bogactwa turystycznego naszych fortów. W ubiegłym roku została oddana do użytku ścieżka wokół Fortu Prusy, a w planach jest jeszcze wykonanie odcinka łączącego Suchą Fosę z Fortem Prusy.

Foto: UM Nysa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź