Start Aktualności Seniorka z Nysy nie dała się nabrać

Seniorka z Nysy nie dała się nabrać

przez Nysa Hot

Po naszym dzisiejszym artykule (czytaj: Oszust udawał syna seniorki) o kolejnej próbie wyłudzenia pieniędzy przez oszustów, skontaktowała się z nami jedna z mieszkanek Nysy.  Dwa dni temu ktoś próbował wyłudzić 80 tys. złotych od jej mamy.

Oszuści cały czas aktywni

Oszust dzwonił na telefon stacjonarny, podając się za córkę niedoszłej ofiary. Kobieta próbowała wyłudzić 80 tys. złotych, instruując ją, że przyjmie też mniejszą o połowę kwotę. Na szczęście seniorka z Nysy nie poznała po głosie swojej córki, przez co nabrała podejrzeń. Kiedy powiedziała osobie po drugie stronie telefonu „no to przyjedź po pieniądze”, oszustka rozłączyła się. Sprawa nie została zgłoszona Policji.

Oszustka chciała wyłudzić pieniądze na zakup korzystnych obligacji w banku. Policja w takich sytuacjach radzi, by w czasie próby wyłudzenia pieniędzy rozłączyć się i skorzystać z pomocy bliskich.

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź