Start Aktualności Seniorka zgubiła portfel. Znalazca ani myślał, by go oddać

Seniorka zgubiła portfel. Znalazca ani myślał, by go oddać

przez Nysa Hot

Wiele razy na naszym portalu pisaliśmy o uczciwych znalazcach, którzy oddawali rzeczy właścicielom. Tym razem mamy zgoła odwrotny przypadek… 65- letnia kobieta zgubiła przed sklepem portfel. Znalazł go 59-latek, który postanowił… go zatrzymać. Mężczyzna odpowie teraz za przywłaszczenie dokumentów i pieniędzy.

– Kilka dni temu policjanci z korfantowskiego komisariatu zostali powiadomieni o przywłaszczeniu portfela. 65- latka przekazała funkcjonariuszom, że najprawdopodobniej zgubiła portfel przy markecie spożywczym w Łambinowicach. Kiedy po paru minutach zorientowała się, że go nie ma, wróciła na miejsce. Jednak portfela już tam nie znalazła. W ten sposób utraciła dokumenty i 500 złotych – informuje nyska Policja.

Policjanci już tego samego dnia ustalili, kto stoi za przywłaszczeniem portfela.

– Ich informacje potwierdziły się, kiedy dotarli do 59-latka i zabezpieczyli odnaleziony przez niego portfel wraz z gotówką i dokumentami. Jak się okazało, mężczyzna zdążył juz wydać 20 złotych.

Mieszkaniec powiatu nyskiego usłyszał już zarzuty przywłaszczenia. Przyznał się do winy. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Policja przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami przywłaszczenie cudzej rzeczy czy dokumentu jest przestępstwem. Zatem jeśli zdarzy się tak, że znajdziemy rzecz bądź dokument należący do innej osoby, mamy obowiązek go oddać właścicielowi lub przekazać do Biura Rzeczy Znalezionych albo do jednostki Policji.

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź