Start Aktualności Seniorki okradzione z oszczędności życia

Seniorki okradzione z oszczędności życia

przez Nysa Hot

Dwie seniorki z powiatu prudnickiego dały się oszukać metodą ,,na wypadek drogowy”. W obu przypadkach do seniorek zadzwoniła kobieta podająca się za członka rodziny. W rozmowie poinformowała, że miała wypadek drogowy, zabiła człowieka i potrzebuje pieniędzy, aby wypłacić zadośćuczynienie. 

Oszuści cały czas aktywni

– Prosiła aby nie rozłączać rozmowy telefonicznej, kobiety w tym czasie przygotowały określone kwoty pieniędzy i przekazały paczkę nieznanemu mężczyźnie, który miał tylko odebrać przesyłkę. Rzecz działa się bardzo dynamicznie. – relacjonuje prudnicka Policja. 

Seniorki przekazały przestępcom oszczędności swojego życia. Po raz kolejny Policja ostrzega i przypomina jak nie stać się ofiarą oszustwa:

Należy zachować zdrowy rozsądek i ostrożność – jeśli dzwoni do nas osoba, która podaje się za członka rodziny i prosi o pieniądze nie należy podejmować żadnych pochopnych decyzji.
Jeśli chodzi o członka rodziny, zadzwoń do niego i dowiedz się, czy faktycznie potrzebuje twojej pomocy. Opowiedz osobie bliskiej o zaistniałym zdarzeniu.
Nigdy nie udzielaj przez telefon informacji jaką ilość pieniędzy posiadasz w domu czy na koncie bankowym.
Nigdy na czyjeś zlecenie nie przekazuj pieniędzy, nie podpisuj dokumentów, nie zakładaj kont w banku, nie zaciągaj kredytów i nie ujawniaj swoich danych osobowych, numerów PIN, haseł.
Nie ulegaj presji jaką wywiera telefoniczny rozmówca.
Poinformuj Policję! Każdą próbę wyłudzenia pieniędzy można zgłaszać w dowolnej jednostce lub dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Pamiętaj!
Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem.
Policja nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach, „akcjach policyjnych”. Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust.

Foto: KPP Prudnik

0 komentarz
0

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź