Start Aktualności SENIORZE NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ! Mieszkańcy rozmawiali o bezpieczeństwie w Wierzbięcicach

SENIORZE NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ! Mieszkańcy rozmawiali o bezpieczeństwie w Wierzbięcicach

przez Nysa Hot

W Wierzbięcicach seniorzy rozmawiali z ekspertami na tematy związane z bezpieczeństwem. W świetlicy wiejskiej zebrało się prawie 30 osób.

W trakcie spotkania, funkcjonariusz Policji z Nysy opowiedział najstarszym mieszkańcom Wierzbięcic o coraz to nowszych metodach wyłudzeń w sieci. Zachęcał do zachowania ostrożności i rozwagi podczas zawierania różnego rodzaju umów oraz lokowania swoich oszczędności. Natomiast oficer Powiatowej Straży Pożarnej w Nysie przeszkolił seniorów w zakresie bezpieczeństwa pożarowego. Zwracał on uwagę licznie zgromadzonym gościom na najczęstsze przyczyny pożarów, sposoby ewakuacji z miejsca objętego pożarem, a także na zagrożenie związane z zatruciami tlenkiem węgla, czyli popularnie zwanym czadem.  Na koniec Prezes Zarządu Korporacji Kominiarzy Polskich – Stowarzyszenie Zawodowe opowiedział zebranym o zawodzie kominiarza, a także przypominał o konieczności dokonywania regularnych przeglądów kominów.

– Dobrze, że przyszedłem. Nie wiedziałam, że brak przeglądu komina może nie dać mi odszkodowania z PZU. – mówi Pan Stanisław, uczestnik spotkania.

Pomysłodawcami spotkania byli Marcin Ociepa, prezes stowarzyszenia OdNowa RP oraz Tomasz Witkowski, wicewojewoda opolski. Stowarzyszenie OdNowa RP podczas marcowej konwencji programowej w szczególny sposób postawiło na aspekty związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem – zarówno tym lokalnym, jak i narodowym.  Jak podkreślał wówczas poseł Ociepa, bezpieczeństwo każdego z nas rozpoczyna się w domu, a kończy się na silnej i nowoczesnej armii.

– Dziękuje za świadomą dyskusję na temat bezpieczeństwa. Seniorzy aktywnie zadawali pytania i chłonęli wiedzę Takie spotkania przynoszą dużo lepsze efekty niż ulotki, czy publikowanie suchych danych w internecie. Wielu z nich dopiero w bezpośredniej rozmowie uświadamia sobie, jak przebiegłe i perfidne są metody oszustów wykorzysujące ich wrodzoną ufność – podkreśla Tomasz Witkowski, wicewojewoda opolski.

Seniorzy z ogromnym zainteresowaniem obserwowali i brali czynny udział w zajęciach. Dla zebranych przygotowany został poczęstunek i kawa.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź