Start Aktualności Seria włamań do mieszkań i altanek. Policjanci zatrzymali podejrzanych

Seria włamań do mieszkań i altanek. Policjanci zatrzymali podejrzanych

przez Nysa Hot

Od lipca tego roku, śledczy z nyskiej i głuchołaskiej komendy dostawali zgłoszenia o włamaniach do altanek i budynków mieszkalnych na terenie powiatu nyskiego. Łupem sprawców padały głównie elektronarzędzia, kosiarki oraz butle gazowe. Straty oszacowane przez poszkodowanych to blisko 10 000 złotych.

– Zajmujący się sprawami policjanci ustalili, że choć do włamań dochodziło w różnych miejscach, za każdym razem sposób działania był podobny. Zabezpieczone przez śledczych ślady pozwoliły kryminalnym na wytypowanie osób odpowiedzialnych za te przestępstwa. Z ich ustaleń wynikało, że to trzech mieszkańców powiatu nyskiego w wieku 28 i 34 lat – informuje nyska Policja. 

Wszyscy usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniami. 28-latkom grozi do 10 lat więzienia, ich starszy wspólnik działał w warunkach recydywy, dlatego grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź