Start Aktualności Seryjni podpalacze zatrzymani

Seryjni podpalacze zatrzymani

przez Nysa Hot

Prudniccy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzewanych o podpalenia stert bali słomy. Ich działalność spowodowała nie tylko zagrożenie pożarowe, ale także straty na kwotę blisko 50 000 złotych.

-Od początku tego roku do prudnickich policjantów docierały zgłoszenia dotyczące podpaleń stert słomy. Pożary były wzniecane najczęściej w nocy i miały miejsce na terenie całego powiatu. Sprawą tą zajęli się prudniccy kryminalni. Śledczy na podstawie kilkumiesięcznej pracy operacyjnej z tymi przestępstwami powiązali dwóch młodych mieszkańców gminy Głogówek. – informuje opolska Policja. – Do zatrzymania 16 i 20-latka doszło w połowie grudnia. Zdaniem śledczych, młodzi mężczyźni odpowiedzialni są za podpalenie 5 stert słomy na terenie gminy Głogówek oraz Lubrza. Spaleniu wówczas uległo ponad 1000 balotów słomy, a szacowane straty sięgają blisko 50 000 złotych.

20-latek usłyszał już zarzuty zniszczenia mienia. Grozi mu do 5 lat więzienia. Natomiast o losie 16-latka zadecyduje sąd rodzinny.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź