Start Aktualności Sesja Rady Powiatu w Hali Nysa, Senat PWSZ głosuje zdalnie

Sesja Rady Powiatu w Hali Nysa, Senat PWSZ głosuje zdalnie

przez Nysa Hot

Jak glosować w czasach zarazy? Z tym pytaniem spotkali się posłowie, a także lokalni politycy. Rada Miejska, Rada Powiatu i Senat PWSZ w Nysie stanęli przed tym dylematem. Każdy z organów miał na to inny pomysł. 

 
Jak przegłosować ważne wnioski, gdy w jednym pomieszczeniu nie może być dużo osób, a zbyt bliski kontakt może skończyć się zakażeniem COVID-19? Każdy na takie obrady ma inny pomysł. Rada Miejska spotkała się w sali obrad Urzędu Miejskiego, natomiast Rada Powiatu zamierza najbliższą sesję zorganizować w Hali Nysa. Radni mają mieć wcześniej zdezynfekowane ręce, a także wypełnić ankietę. Co więcej, lokalni politycy mają zachować odległość między sobą (czytaj więcej).
 
Ryzykować kontaktu w stanie epidemii nie chce Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie. Senatorzy uczelni otrzymali na maile dokumenty do każdej z uchwał. Po zapoznaniu się nimi, członkowie Senatu PWSZ w Nysie mają uzupełnić karty do głosowania i odesłać mailowo do biura Rektora. W ten sposób nyska uczelnia pokazuje, że nawet w trudnych sytuacjach można znaleźć proste rozwiązanie. 
 
fot. PWSZ w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź