Start Aktualności Siedem nowych autobusów nyskiego PKS-u

Siedem nowych autobusów nyskiego PKS-u

przez Nysa Hot

Siedem nowych pojazdów zasiliło tabor nyskiego PKS-u. Nowe autobusy zastąpią wyeksploatowane pojazdy, które nie spełniają już rygorystycznych norm emisji spalin. Na potrzebne zmiany wydano blisko 7 milionów złotych. W perspektywie jest zakup kolejnych autobusów z napędem elektrycznym.

Maszyny wyposażone są w system monitoringu, a także przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Znajdziemy w nich 45 miejsc siedzących i 30 stojących.  – Mamy coraz nowocześniejszy tabor. Zależało nam, żeby nowe autobusy spełniały wszystkie niezbędne normy w kwestii ekologii, a także dopasowania do potrzeb osób niepełnosprawnych – mówi Starosta Nyski Andrzej Kruczkiewicz. – Warto przesiadać się z samochodu do autobusu. Doskonale wiemy jakie korzyści z tego płyną. To nie tylko kwestia ochrony środowiska, ale też rozładowania korków w mieście – dodaje Kruczkiewicz. Nowe autobusy będzie można spotkać na wszystkich liniach obsługiwanych przez nyski PKS. Wartość inwestycji to blisko 7 milionów złotych.

Zakup był możliwy dzięki realizacji programu „Zintegrowany Transport Subregionu Południowego – etap I”, finansowanego ze środków RPO. Podczas uroczystego przecięcia wstęgi nie zabrakło Antoniego Konopki oraz radnej sejmiku, Martyny Nakonieczny.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź