Start Na sygnale Sinice zaatakowały jezioro. Zakaz kąpieli.

Sinice zaatakowały jezioro. Zakaz kąpieli.

przez Nysa Hot

– Woda w kąpielisku Jeziora Nyskiego na terenie Ośrodka Rekreacji w Skorochowie jest nieprzydatna do kąpieli – to najnowszy komunikat nyskiego Sanepidu. Po polskim morzu, sinice na dobre zadomowiły się także w Nysie.

Problem z sinicami ratownicy zauważyli w piątek. Słoneczna pogoda w miniony weekend tylko pogorszyła sprawę. Sinice nad Jezioro Nyskie wracają jak bumerang. Nie pomogły zakupione kilka lat temu przez NOR podwodne i nawodne aeratory, służące do niwelowania skutków rozwoju bakterii w sezonie letnim. Wystarczy kilka dni upałów, przy stosunkowo niskim poziomie wody w nyskim zbiorniku i problem co roku wraca nawet kilka razy podczas lata.

W pozostałych 8 kąpieliskach na Opolszczyźnie nie ma takiego problemu, wszystkie działają na razie jak do tej pory. O bieżącej sytuacji i kolejnych komunikatach Powiatowej Stacja Sanitarno-Epidemiologicznej w Nysie będziemy informować na nysahot.pl Do czasu poprawy warunków, zachęcamy do korzystania z nowo otwartego kąpieliska miejskiego przy ul. Saperskiej.

fot. Andrzej Babiński

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź