Start Aktualności Śmierć 49-letniej nauczycielki. „Śledztwo uwzględnia fakt szczepienia”

Śmierć 49-letniej nauczycielki. „Śledztwo uwzględnia fakt szczepienia”

przez Nysa Hot

2 marca zmarła 49-letnia nauczycielka z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzegu. Bożena Adamczyk była niezwykle lubiana i ceniona przez swoich uczniów. Trwa prokuratorskie śledztwo w sprawie śmierci kobiety. Brane są pod uwagę różne wersje wydarzeń.

Wiadomo, że dzień przed śmiercią kobieta przyjęła szczepionkę przeciwko Covid 19 firmy AstraZeneca. Trwa prokuratorskie śledztwo, w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Wykonano już sekcję zwłok. Prokuratura czeka na jej wyniki.

-Bardzo szeroko sprawdzamy ten przypadek. Weryfikujemy wszelkie okoliczności, które poprzedzały zgon pokrzywdzonej. Śledztwo uwzględnia fakt szczepienia, bo mamy koincydencję czasową, ale wiemy też, że kobieta chorowała i już pierwsze obserwacje przy ujawnieniu zwłok wskazywały, że będą konieczne badania histopatologiczne – powiedział portalowi Brzeg24.pl prokurator Stanisław Bar.

Wiadomość o śmierci 49-letniej nauczycielki zszokowała szkolne i akademickie środowisko, także w Nysie. Bożena Adamczyk była wykładowcą szkoły ECES Vademecum na ul. Poznańskiej.

Foto: ECES Vademecum

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź