Start Na sygnale Śmierć na tężni

Śmierć na tężni

przez Nysa Hot

Zaraz pewnie ktoś napisze – zamknąć tężnię. Na szczęście nikt nie spadł z dobrze zabezpieczonego obiektu. Śmierć starszej kobiety spowodowana była atakiem serca. Sprawę bada prokuratura.

Do zdarzenia doszło 1 września w Głuchołazach. Starsza kobieta korzystająca z tężni źle się poczuła. Świadkowie zdarzenia powiadomili pogotowie i przystąpili do resuscytacji. Pogotowie dotarło po około 15 minutach. Niestety, nie udało się uratować kobiety. Korzystającym z popularnego obiektu przypominamy, że lecznicze właściwości solanki nie są wskazane dla wszystkich osób. To co jest zdrowe dla np. alergików i osób chorujących na infekcje górnych dróg oddechowych, może być szkodliwe dla pacjentów chorujących na nowotwory, choroby układu krążenia (głównie osoby z niskim ciśnieniem i po niedawno przebytym zawale mięśnia sercowego), a także przechodzących infekcje, którym towarzyszy podwyższona temperatura ciała lub gorączka. Tężnie mogą także zaszkodzić osobom po przebytej gruźlicy, ciężkich chorobach płuc oraz nadwrażliwym na jod.

fot. powiat nyski

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź