Start Hot Śmiertelne potrącenie mężczyzny. Policja apeluje o noszenie odblasków

Śmiertelne potrącenie mężczyzny. Policja apeluje o noszenie odblasków

przez Nysa Hot

Policjanci po raz kolejny apelują o noszenie odblasków. Element odblaskowy może nawet uratować nam życie. Blisko tydzień temu w Podkamieniu doszło do śmiertelnego potrącenia 41-latka. Mężczyzna szedł nieprawidłową stroną jezdni bez wymaganych odblasków.

– Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 24-latek kierujący mercedesem potrącił poruszającego się nieprawidłową strona jezdni 41-latka. Pomimo reanimacji, pieszy w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Niestety, pieszy nie posiadał żadnych elementów odblaskowych. Kierowca mercedesa w trakcie zdarzenia był trzeźwy. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładnie okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia – informuje nyska Policja.

– Przypominamy i apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz o noszeniu elementów odblaskowych przez pieszych. Pamiętajmy – odblaski ratują nasze życie! Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 20 – 30 metrów. Osobę wyposażoną w elementy odblaskowe widać z odległości 150 metrów. Wielu tragedii dałoby się uniknąć, gdyby ich uczestnicy nosili elementy odblaskowe. Dbajmy o własne życie – apeluje Policja.

Foto: nyska Policja 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź