Start Hot Śmiertelne zagrożenie. Kolejne zatrucie czadem w regionie

Śmiertelne zagrożenie. Kolejne zatrucie czadem w regionie

przez Nysa Hot

W naszym powiecie doszło do kolejnego przypadku zatrucia czadem. Straż pożarna apeluje, by koniecznie zaopatrzyć się w czujniki tlenku węgla. To niewielki koszt, a może uratować życie!

– Dziś około 13.00 do strażaków wpłynęło zgłoszenie, że przy ul. Makuszyńskiego w Głuchołazach prawdopodobnie doszło do zatrucia tlenkiem węgla. Niezwłocznie na to miejsce udały się zastępy straży oraz zespół ratownictwa medycznego. Po dojeździe na miejsce potwierdzono treść zgłoszenia. Znaleziono poszkodowaną osobę, która miała zaburzenia świadomości. Stwierdzono obecność tlenku węgla w pomieszczeniu – mówi kpt Dariusz Pryga, rzecznik prasowy KP PSP w Nysie. 

To kolejne bardzo poważne tego typu zdarzenie w naszym powiecie. Straż pożarna po raz kolejny przypomina i apeluje o konieczności montowania czujników tlenku węgla. Niewielkie i stosunkowo niedrogie urządzenie może uratować nam życie.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź