Start Aktualności Solidarni z ratownikami

Solidarni z ratownikami

przez Nysa Hot

Z okazji międzynarodowego dnia ratownictwa medycznego w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Nysie została odprawiona msza święta w intencji pracowników szpitalnego oddziału ratunkowego i wyjazdowych zespołów ratownictwa medycznego ZOZ w Nysie. Pomysł wyszedł od samych ratowników SOR.

Podczas uroczystości w parafii znajdującej się najbliższej Szpitala Powiatowego udział wzięło około 40 pielęgniarek i ratowników medycznych. Do tego studenci, nauczyciele akademiccy i rodziny pracowników ZOZ Nysa. To swoisty pokłon dla trudów tej pracy, często niedocenianej, ale jakże potrzebnej nam wszystkim. Podczas kazania proboszcz parafii  ks. Piotr Burczyk zaprosił jednego z ratowników do opowiedzenia najmłodszym uczestnikom nabożeństwa o trudach pracy na ostrym dyżurze. Pielęgniarki i ratownicy zostali nagrodzeni oklaskami. Nazwanie ich świecącymi w odblaskach aniołami na ziemi wcale nie jest przesadzone. – W Dzień Ratownictwa Medycznego nie tylko warto podziękować im za to, że zawsze przybywają na pomoc, ale samemu nauczyć się udzielać pierwszej pomocy – czytamy na Facebooku parafii.

W wydarzeniu wziął udział także poseł na Sejm RP Rajmund Miller. Nasza redakcja przyłącza się do życzeń. Dziękujemy za Wasze poświęcenie.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź