Start Aktualności Spacer śladami nyskiego noblisty

Spacer śladami nyskiego noblisty

przez Nysa Hot

Nyski Dom Kultury i Punkt Informacji Turystycznej Bastion św. Jadwigi w Nysie zapraszają na kolejny piątkowy spacer z przewodnikiem. Wydarzenie odbędzie się 13 października. Początek o godz. 17.00.

– Zapraszamy Cię na wyjątkową podróż w czasie i przestrzeni, która zabierze Cię w ślady jednego z najwybitniejszych noblistów w historii – Konrada Emila Blocha. Spacer z przewodnikiem po Nysie, miejscu, które miało ogromny wpływ na życie i twórczość tego wyjątkowego człowieka, to niezapomniane doświadczenie, które odkryje przed Tobą fascynujący świat nauki i historii – informuje Nyski Dom Kultury.

– Emil Bloch, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki, urodził się właśnie tutaj, w malowniczym mieście Nysa. Spacerując po jego rodzinnych ulicach i okolicznych miejscach, dowiesz się o życiu i dorobku tego wybitnego naukowca. Przewodnik zabierze Cię w podróż po jego dzieciństwie, szkolnych latach i drodze, która doprowadziła go do odkrycia, za które został uhonorowany Nagrodą Nobla. Podczas tego spaceru będziesz miał okazję odkryć miejsca, które były ważne dla Blocha – od jego domu rodzinnego po miejsca, gdzie pogłębiał swoją wiedzę naukową. Będziesz mógł przyjrzeć się również wpływom rodzinnym i kulturowym, które kształtowały jego osobowość i twórczość.

Udział jest bezpłatny, zapisy przyjmowane są pod numerem tel. 77 433 49 71.

Miejsce zbiórki: Punkt Informacji Turystycznej, ul. Piastowska 19.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź