Start Aktualności Spacer z przewodnikiem szlakiem fortecznym

Spacer z przewodnikiem szlakiem fortecznym

przez Nysa Hot

Nyski Dom Kultury i Punkt Informacji Turystycznej Bastion św. Jadwigi w Nysie zapraszają do wzięcia udziału w wyjątkowym spacerze szlakiem fortecznym, który odbędzie się 26 lipca 2024 roku.

– Podczas spaceru, pod czujnym okiem doświadczonego przewodnika Marka Więckiewicza, będziecie Państwo mieli okazję odkryć tajemnice nyskich obiektów fortecznych, poznać ich bogatą historię oraz zrozumieć, jaką rolę pełniły one w obronie miasta na przestrzeni wieków. Spacer z przewodnikiem to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć i dotknąć historii. Dowiecie się Państwo ciekawostek, które nie są łatwo dostępne. To doskonała forma aktywności fizycznej. Ruch na świeżym powietrzu w towarzystwie innych pasjonatów historii z pewnością dostarczy wielu pozytywnych wrażeń – informuje Nyski Dom Kultury. 

Jak się przygotować?

  • Wygodne obuwie – Spacer obejmuje zwiedzanie różnorodnych terenów, dlatego zalecamy założenie wygodnych butów.
  • Odzież odpowiednia do pogody – Prosimy o dostosowanie ubioru do warunków atmosferycznych. W razie potrzeby zabierzcie Państwo parasol lub nakrycie głowy.
  • Prowiant – Spacer potrwa ponad dwie godziny, dlatego warto zabrać ze sobą wodę i lekką przekąskę.

Jak się zapisać?

Zgłoszenia telefoniczne pod numerem: 77 433 49 71 lub mailowo na adres: pit@ndk.nysa.pl. Udział w spacerze jest bezpłatny.

Miejsce zbiórki: Punkt Informacji Turystycznej, Bastion św. Jadwigi, ul. Piastowska 19, 48-300 Nysa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź