Start Aktualności Spędź noc… w Muzeum!

Spędź noc… w Muzeum!

przez Nysa Hot

Taka noc zdarza się tylko raz w roku. Gdy zapadnie zmrok, znów będziemy mogli obcować z kulturą wysoką. Muzeum Powiatowe w Nysie zaprasza na kolejną Noc Muzeów.

Co roku Noc Muzeów przyciąga tłumy chętnych do nocnego zwiedzania muzealnych murów. To, co przyciąga większość zwiedzających w trakcie tego wydarzenia, to niezaprzeczalnie właśnie wieczorna aura zwiedzania zabytków. Noc Muzeów w Nysie w tym roku czeka nas 21 maja. Początek o godz. 19.00.  Dodajmy, że będzie to pierwsza od trzech lat Noc Muzeów w tradycyjnej formule.

Jak zawsze w czasie Nocy Muzeów nie zabraknie dobrej muzyki. Wydarzenie otworzy koncert uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej w Nysie.  Zobaczymy stałe wystawy, ale także zupełnie nowe ekspozycje. Jedną z najciekawszych propozycji będzie z pewnością wystawa prezentująca zabytki archeologiczne, których bardzo dużą ilość zgromadzono w zbiorach nyskiego muzeum w ciągu 125 lat jego istnienia.

Tradycyjnie nie zabraknie kawiarenki muzealnej i atrakcji dla dzieci. Czeka nas także prezentacja podwójnego tomu nyskich szkiców muzealnych. Muzeum na tę wyjątkową noc zapowiada także kilka niespodzianek.

Foto: Muzeum Powiatowe w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź