Start Aktualności Sposoby finansowania zakupu nieruchomości

Sposoby finansowania zakupu nieruchomości

przez Nysa Hot

Kredyt na zakup nieruchomości, od lat jest oceniany jako jedna z najpopularniejszych form sfinansowania takiego zakupu. Zaskoczenia być nie może, nieruchomości są tak drogie, że innej opcji zakupu czasami nie ma. Czy na pewno? W jaki sposób inaczej zdobyć nieruchomość?

Praca. Najprostszym i najbardziej logicznym rozwianiem jest zarobienie na nieruchomość i kupienie jej za gotówkę. Oczywiście często to dość karkołomne zadanie, ale i takie możliwości bywają. Można pomyśleć o dodatkowej pracy, założeniu firmy czy wyjeździe za granicę, do pracy, która przyniesie większe zyski.

Pożyczka od rodziny. Jeśli mamy taką możliwość, część pieniędzy lub całość można pożyczyć od rodziny czy też przyjaciół. Ta opcja ma same zalety – nie potrzeba zabezpieczenia, często jest to pożyczka na słowo: https://pamietnikwindykatora.pl/pozyczka-na-slowo/ , a koszty pożyczki można ustalić w drodze negocjacji – często kosztów nie ma wcale, co jest doskonałą wiadomością. Oczywiście nie można zapominać o zarejestrowaniu takiej pożyczki w urzędzie skarbowym.

Sprzedaż posiadanej nieruchomości i kredytowanie nowej, ale tylko w części. Jeśli posiadamy nieruchomość, możemy ją sprzedać i wystąpić o kredytowanie, ale tylko do wysokości sumy, która nam brakuje do zakupu nowej nieruchomości – koszty i warunki takiego kredytu często są o wiele bardziej korzystne.

Leasing nieruchomości. Jeśli prowadzimy działalność gospodarczą, nieruchomość możemy wyleasingować. Ta opcja ma wiele pozytywów – największym jest fakt, iż koszty rat leasingowych możemy wliczać w koszty uzyskiwania przychodów firmy.

Podsumowując – decyzja o tym, by wziąć kredyt hipoteczny jest bardzo łatwa. Warto zastanowić się jednak, czy nie lepiej znaleźć inne sposoby sfinansowania zakupu nieruchomości. Nie zawsze jest to możliwe, ale czasami się udaje. Warto się tym zainteresować, głównie z uwagi na to, że często jest to rozwiązanie o wiele bardziej korzystne. Oczywiście jeśli nie będziemy mieć takich możliwości, trzeba zdecydować się na kredyt – jeśli tak będzie trzeba zwrócić wielką uwagę na to, by był tani i oparty na dobrych warunkach. Na początek warto skorzystać z porównywarki kredytów hipotecznych. Może to nam się tylko opłacać.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź