Start Aktualności Spotkanie z amerykańską motoryzacją

Spotkanie z amerykańską motoryzacją

przez Nysa Hot

W dniach 8 i 9 września 2023 r. do Placówek Opiekuńczo- Wychowawczych w Nysie, Korfantowie, Jasienicy Górnej oraz Paczkowie przyjechali pasjonaci amerykańskiej motoryzacji.

Dzieci mogły zaznajomić się z marką samochodów elektrycznych TESLA oraz spalinowych Dodge RAM. Samochody Tesla i ich zaprzyjaźnieni z dziećmi właściciele przyjechali z Holandii, drugą markę reprezentowali natomiast pasjonaci z Grupy Dodge Ram Poland. Dzieci mogły oglądać i porównywać różne technologie dwóch marek amerykańskich producentów. Spotkanie z motoryzacją okazało się dużą frajdą dla wszystkich podopiecznych naszych placówek. Z ogromną ciekawością dyskutowali o pozytywnych aspektach tak różnych technik budowy silników samochodowych. Był to mile spędzony czas z motoryzacją oraz przybliżeniem kultury i obyczajów gości z Holandii – informuje Starostwo Powiatowe w Nysie. 

Dodajmy, że każde z dzieci otrzymało przywiezione przez gości upominki.

Foto: Starostwo Powiatowe w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź