Start Aktualności Sprawdźmy, nim dojdzie do tragedii! Uwaga, drastyczne zdjęcie!

Sprawdźmy, nim dojdzie do tragedii! Uwaga, drastyczne zdjęcie!

przez Nysa Hot

Jest coraz chłodniej, zbliża się zima, więc bezdomne koty i inne bezdomne zwierzęta chowają się pod maskami samochodów. Wolontariusze z Nyskiego Pogotowia Opiekuńczo – Adopcyjnego dla Zwierząt ŁAPA apelują, by przed odpaleniem auta sprawdzić czy nie ukrył się w nim czworonóg.

Wystarczy przed wejściem do auta kopnąć mocno w koła, trzasnąć drzwiami, a przede wszystkim zerknąć pod maskę. Tak niewiele wystarczy, by uniknąć tragedii jak wydarzyła się dzisiaj, kilka godzin temu.

 -Właśnie trafił do nas kot, przemielony pod maską… Oskalpowane, połamane łapy, pęknięte płuca i wnętrzności. W kilka sekund kot odszedł sam… Nie doczekał pomocy. – informują wolontariusze z Nyskiego Pogotowia Opiekuńczo – Adopcyjnego dla Zwierząt ŁAPA. – Osoby, które go przywiozły bardzo przeżyły sytuację. Z pewnością już będą wiedzieć jak postępować na przyszłość i będą uczulać na ten problem innych.

W redakcji zastanawialiśmy się czy udostępnić drastyczne zdjęcie z Facebooka Łapy. Ostatecznie postanowiliśmy to zrobić, gdyż żyjemy w kulturze obrazkowej i najlepiej do naszej wyobraźni przemawiają właśnie obrazy, co pokazują liczne kampanie społeczne. Pamiętajmy, by sprawdzać nasze auta. Zajmie nam to dosłownie chwilę, a pozwoli uniknąć cierpienia i śmierci zwierzęcia.

Foto: Nyskie Pogotowie Opiekuńczo – Adopcyjne dla Zwierząt ŁAPA/Facebook

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź