Start Hot Sprzedajesz w sieci? Uważaj na oszustów!

Sprzedajesz w sieci? Uważaj na oszustów!

przez Nysa Hot

Uważajmy na oszustów w sieci. Rośnie liczba transakcji on-line, przybywa również internetowych naciągaczy. Wystarczy chwila nieuwagi, by stracić pieniądze. Wczoraj próbowano oszukać  28-latkę z Kędzierzyna-Koźla, która wystawiła do sprzedaży meble. Na szczęście kobieta nie dała się nabrać.

-Wczoraj, do policjantów z Kędzierzyna-Koźla zgłosiła się kobieta, którą próbowano oszukać w serwisie ogłoszeniowym. Jak ustalili funkcjonariusze zgłaszająca wystawiła na nim do sprzedaży meble za 3 000 złotych. Ofertą tą zainteresowała się osoba, która poprzez sms-a poprosiła o dalszą korespondencję mailem. – informuje Policja. – Rzekomy kupujący nie był zainteresowany obejrzeniem towaru. W wiadomości e-mail napisał, że kupuje meble i został już dokonany za nie przelew na kwotę 4 000 złotych. Była tam również informacja, że 1 000 złotych nadwyżki sprzedająca ma przelać na podane w wiadomości konta rzekomego przewoźnika oraz spółki zajmującej się przekazami pieniężnymi. Dopiero, gdy zostaną zrobione te opłaty 3 000 złotych wpłynie na konto 28-latki.

Kobieta o całej sprawie poinformowała mundurowych. Policjanci apelują, by pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w sieci.

O czym warto pamiętać korzystając z portalu ogłoszeniowego:

  • Nie należy wchodzić w żadne linki do stron, które mają przekierować do banku.
  • Nie należy nikomu udostępniać kodów autoryzacyjnych do bankowość mobilnej.
  • Kupując i sprzedając należy zachować czujność i ostrożność. Jeżeli będziemy mieli jakiekolwiek wątpliwości, lepiej z takiej transakcji zrezygnować.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź